myśli dla myśli
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
myśli dla myśli

Political corectness to też demagogia, taka trochę ? rebours. Chodzi o to by uchodzić za szlachetnego i broń bośe nie powiedzieć coś brzydkiego o Zydzie czy Arabie. Jest to taki rasizm wyrafinowany. Ale jesli Zyd czy Arab to taki sam człowiek jak nieZyd i


You are not connected. Please login or register

Your first subject

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Your first subject Empty Your first subject Nie Mar 03, 2013 7:50 pm

Admin


Admin

Diagnoza, że projekt PIS pt,, Gliński” upadł, była juz dość oczywista w momencie narodzin ale czy upadł już sam Gliński? Jakoś mi się nie wydaje…Włściwie zaczynam mieć wrażenie, że rozpoczyna
samodzielnie szybować i wcale nie jest jeszcze przesądzone, że jego lot zakończy sie katastrofą. Wyglada mi trochę na to, że PIS będzie miało spory problem z profesorem. Gliński, zgodził się na dość groteskową kandydaturę premiera technicznego ale sam w sobie juz tak groteskowym być przestaje. Z mogącą budzić sympatię osobistą godnością, sporą dawką cierpliwości i brakiem napastliwości skierowanym ku politycznym przeciwnikom, zaczyna jawić się jednak jako ktoś poważny. Na tyle przynajmniej, że dystansuje samego Kaczyńskiego. Jednocześnie ma sam jakąś tam wizję i to w dodatku nie bardzo tozsamą z projekcjami Kaczyńskiego. Trudno zawyrokować, czy profesor zadowoli się brukselską dietą czy spełni się stając przeciwko Komorowskiemu ale sprawia wrażenie człowieka samodzielnego i wcale bym się nie zdziwił jak wybije się na pełną samodzielnośc polityczną. Z kaczym poparciem lub bez.



Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Nie Mar 03, 2013 7:55 pm, w całości zmieniany 1 raz

http://klimaton.pops.tv

2Your first subject Empty Re: Your first subject Nie Mar 03, 2013 7:55 pm

Admin


Admin

o utracie suwerennosci Polski. I do tej pory wszystko sie zgadza; Polska zrzekla sie pewnej czesci suwerennosci przystepujac do UE. Ale co zyskala? Ogromne korzysci finansowe, ale – przede wszystkim – wolnosci obywatelskie, o ktore walczylismy tyle lat. Zaden rzad bowiem, bez wzgledu na polityczna opcje nie moze juz zgnebic obywatela z powodu jego pogladow. Istnieje juz miedzynarodowy Trybunal, do ktorego obywatel moze sie odwolac. Polska przegrywa znakomita wiekszosc spraw w sporze rzadu z obywatelem. Dalej zdarzaja sie naduzycia, ale prokuratura i sady w Polsce ucza sie, ze nie mozna stosowac prawa tylko w oparciu o polityczne naciski.
Kolejna swoboda obywatelska jest mozliwosc wyjazdu i osiedlenia sie w dowolnym kraju UE, czyli jeszcze bardziej wydobycia sie obywatela z opresji jednego panstwa. Nie trzeba glosowac, protestowac – wystarczy wyjechac.
A Szanowny Komentator nawoluje do ograniczenia tych swobod w imie „suwerennosci”. To glos wolajacy o przywrocenie komunistycznych zasad. Zakaz wyjazdu, samowystarczalnosc panstwa, pozbawienie obywateli wszelkich praw – no, Korea Polnocna, bo nawet juz Chiny nie sa tak zacofane.

http://klimaton.pops.tv

3Your first subject Empty Re: Your first subject Pią Mar 15, 2013 8:42 pm

Admin


Admin

Może jakieś kurorty alpejskie potrzebują promocji, ale na pewno nie Davos i St. Moritz
Pomysł na igrzyska olimpijskie w Gryzonii wysunęła grupa wpływowych funkcjonariuszy sportowych i polityków, ludność w większości jest przeciwna. Zwłaszcza że żadne igrzyska nie zostały do tej pory przydzielone w sposób nie budzący podejrzeń o nieczystą grę. Dużo i krytycznie mówi się tu o MKOl jako skorumpowanej bandzie, która podobnie jak FIFA gnieździ się w Lozannie i nie płaci podatków.
Już sama kandydatura Graubuenden ma kosztować 60 mln franków, stawki dla piszących tzw. Bid-Book (ofertę), strategów komunikacyjnych, utrzymujących kontakt z MKOl itp. dochodzą do 10 000 euro dziennie!Pierwsze próby blokowania imprezy sportowej mielismy podczas styczniowego pucharu swiata w skokach w Zakopanem. Pewien przedsiebiorca budowlany chciał zablokować swoimi maszynami skocznie . A powodem było niewypłacenie mu nalezności przez generalnego wykonawce, za roboty budowlane przy skoczni. Wyobrazasz sobie jaka okazja do dochodzenia „swoich” praw bylyby igrzyska. przeciez juz klasyk powiedzial ” sąd sadem, ale sprawiedliwość musi byc po naszej stronie”.
Koszt przeprowadzenia igrzysk szacuje się ostrożnie na 2,8 mld Fr (milion franków na każdego uczestnika) z deficytem rzędu 1,3 mld.Gdyby igrzyska w Gryzonii rzeczywiście były przeciwieństwem szaleństwa z Soczi, może i miałoby to sens. Jeśli jednak będzie to taki sam cyrk, jak zawsze, to sensu nie ma za grosz. Czy Davos i St. Moritz potrzebują dodatkowej promocji? Chyba nie. Czy mieszkańcy muszą płacić za fanaberie oficjeli? Raczej nie. Dobrze, że robią referendum.
W niedzielę po południu będzie wiadomo, ilu jest entuzjastów wyrzucania pieniędzy na promocję kurortów światowej sławy.

http://klimaton.pops.tv

4Your first subject Empty Re: Your first subject Pią Mar 15, 2013 8:47 pm

Admin


Admin

„Urzędnicze planowanie gospodarki już raz zakończyło się bankructwem, ale Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi.”
Czy na pewno planowanie gospodarki zakonczylo sie bankructwem? Jak Pan zapewne wie pierwszy raz bankructwo gospodarki panstwa polskiego mialo miejsce juz w 18 wieku. Wtedy zwalalismy wine na zlych sasiadow ktorzy podobno nas podzielili miedzy siebie. Zaklamana historia nadal nas tego uczy tymczasem juz wtedy pokazalismy swiatu ze panstwo mamy gdzies, nie mial kto dbac o to panstwo, ci ktorzy mieli majatki chcieli miec wiecej, wiec chetnie oddali wlasne panstwo w rece chetnych na to sasiadow.
Czy to co dzieje sie dzisiaj nie przypomina tamtej sytuacji? Przeciez podatki mozna zarowno placic jak i egzekwowac uczciwie, dlaczego to sie nie udaje w Polsce? Urzednicy sa winni? A kim sa ci urzednicy? Obcy, Rosjanie, Niemcy, Zydzi? Nie to sa Polacy!!! Ludzie przywykli do tego ze dla jednych panstwo jest wrogiem ktorego trzeba niszczyc gdzie sie da i jak sie da, a dla tych ktorzy to panstwo reprezentuja niszczyc je w ten sposob ze trwonic jego majatek jak sie tylko da, a potem przez komornikow sciagac haracz z tych najslabszych, bo oni nie obronia sie. Jaki urzednik taki przepis. Tu jest caly problem. Nie mozna zwalac win na system taki czy inny. Gdy ludzie nie respektuja prawa, zaden przepis nawet najlepszy nie jest w stanie czegokolwiek gwarantowac. Podsycanie konfliktu urzad klient i w druga strone sluzy tylko jednemu: traceniu z oczu faktu iz jaki narod taki urzednik nie pomaga w niczym. Narod powinien sie uczyc na bledach, a tego nie widac.
Polska popelnia stale te same bledy nie wyciagajac z nich nic ani na jote.
Dzialanie umowy spolecznej polega na tym ze panstwo staje sie mniej restrykcyjne gdy obywatele obiecuja respektowac prawo. Gdy obywatele nie respektuja prawa panstwo musi stawac sie bardziej restrykcyjnym, taka jest trywialna rzeczywistosc. Przy czym dotyczy to zarowno aparatu urzedniczego jak tez jego klienteli. Chyba zgodzi sie Pan ze mna ze w Polsce nie brakuje madrych ludzi. Dlaczego wobec tego brakuje ich w sferze legislacyjnej?
Nie wie Pan? Bo tam sie zajmuja malzenstwami jednoplciowymi, albo lansowaniem pewnego jegomoscia ktorego nazwisko nosi partia.
Ktos tych ludzi wybral, ktos na nich zaglosowal. Niech Pan w koncu napisze dlaczego ten rodzaj madrych inaczej opanowal najwyzsze szczeble wladzy?
Moze dlatego ze przecietni Kowalscy mieli w doopie na kogo beda glosowali?
Jak ktos sie nie interesuje tym ze krajem rzadza nema, to wtedy nie powinien sie spodziewac od jakiegos nema ze ono zrobi choc jedna dobra rzecz dla tego kraju. I niech nikt nie mowi ze to nie na temat. Vat czy nie Vat, oto jest szekspirowskie pytanie ktorego by nie bylo gdyby nema nie ustalaly idiotycznych przepisow.

http://klimaton.pops.tv

5Your first subject Empty Re: Your first subject Sob Lis 23, 2013 9:54 pm

Admin


Admin

Według mnie najciekawszą produkcją artystyczną Wolskiego był jego łabędzi śpiew w PRL’u, czyli kilka odcinków ODMA (Ogólnopolski Dezynformacyjny Magazyn Apolityczny). Zaczął się ten kabaret zimą przed stanem wojennym i zakończył w grudniu. Wzorowany był na poprzednikach, których wszyscy pamiętają, był niezły, może przeciętny jako całość, lecz superznakomity w kwadransie specjalnym, gdzie pszczółka Maja i cała plejada aktorów z łączki przeżywała kryzys polityczno-społeczny, jaki wtedy przeżywaliśmy „my, cały naród”! jak określał Kobuszewski Pawlikowi system polityczny po wojnie, gdy się spotkali na grzybach (polecam szukane i tego skeczu).
Te kwadranse to była uczta duchowa dla zbolałych umysłów szarpaniną sił politycznych w tym okresie. Wysłuchałem (i nagrałem) w radiu jeden z odcinków, w którym Maję wyrzucono z ula za pyskowanie, bo powiedziała na zebraniu, że „nawet owady mają swoje wady”.
Nie będę opowiadał całej cudownej satyry, ale mam nagrane mp3 (słabe, bo z kiepskiego magnetofonu), zainteresowanym mogę przesłać ten kwadrans po podaniu adresu mailowego. Nie mogłem nagrać następnego, ale słyszałem, że Maja zorganizowała Solidarność na łące.
Zwracałem się kilkakrotnie do Andrusa, aby przypomniał w powtórkach z rozrywki tę wspaniałą satyrę, ale mnie olewał systematycznie, nawet nie odpowiedział. Wolski w Wikipedii nawet nie pochwalił się tym programem, choć był bezsprzecznie najlepszym jego dziełem. Występowali wszyscy znakomici aktorzy z łąki, przynajmniej oni mogliby sobie o tym przypomnieć i rozpropagować tę „Maję dla dorosłych”. ‘Pretensję mam do Was właśnie o to, że pod przykrywką walki z brakami i błędami tego ustroju Waszym podstawowym zadaniem jest wprowadzenie gospodarki socjalistycznej, zwiększenie udziału państwa, ograniczanie ludzkiej inicjatywy i zaradności, za wszelką cenę uśrednianie poziomów życia. A na to mojej zgody nie będzie, obojętne, czy ja tę książkę czytałem, czy nie.’
Szanowny ‘Torlin’, czy Ty nie dostrzegasz komiczności, w oskarżaniu nas o spiskową działalność i swoim braku zgody na te nasze niecne zamiary, ‘wprowadzania … pod przykrywką’? Twoja ideowa determinacja obrony jedynego słusznego ustroju jest godna szacunku, jednak wydaje mi się, że mylisz formę, postulat, pomysł jakim jest kapitalizm z prawami ekonomicznymi. Zapewniam Cię, że na przykład prawa popytu i podaży jako funkcja ceny, działają i w Stanach Zjednoczonych, i w Burundi, i w Somali a nawet w Korei Północnej, niezależnie od ustroju polityczno – gospodarczego i formy władzy… działały również w Rzeczpospolite Ludowej jaki i w Rzeczpospolitej III, za Mieszka i Chrobrego, i za Poniatowskiego. Prawa są obiektywne, formy gospodarowania są subiektywne i możemy na ich temat dyskutować do upadłego łącznie z ich całkowitym zanegowaniem. Na końcu, to Ty rozpocząłeś dyskusję, skądinąd bardzo interesującą … przynajmniej bardziej interesująca niż dyskusja nad subtelnościami struktury drewna brzozy smoleńskiej.

http://klimaton.pops.tv

6Your first subject Empty Re: Your first subject Sob Lis 23, 2013 9:55 pm

Admin


Admin

Zmęczenie materiału, jako przyczyna katastrofy smoleńskiej, nie zostało jeszcze wywleczone na światło dzienne. A powinno bylo być wywleczone juz dawno temu. I to przez obie strony Wojny Smoleńskiej!
Lasek: tak wielkie rozczłonkowanie samolotu, oraz ofiar, było spowodowane zmęczeniem materiału tego starego jak Mojżesz samolotu. Ofiary tez nie były, w przeważającej swej większości, żadnymi spring chicken. Tam był nawet prawie stuletni staruszek ecz tym razem się nie mylę i mam rację. Jest oczywistą oczywistością, że prawo popytu i podaży jako funkcja ceny działa inaczej w różnych okolicznościach ale posiadając walor uniwersalności obowiązuje zawsze i wszędzie … przynajmniej na tej planecie. Nie bardzo rozumiem po co tworzysz spór tam gdzie go nie ma, chyba, że masz zamiar udowadniać, że prawo to, po uważaniu, raz obowiązuje a innym razem nie, albo, że obowiązuje w Stanach ale w Burundi ! Czegoś takiego doświadczyłam, gdy słuchałam niedawno na starej kasecie „Z tyłu sklepu” poznańskiego Teya.
Smoleń już nie żyje, a come back jego kumpla Laskowika, który został później listonoszem, a kilka lat temu pokazał się znów na estradzie m.in. z wypalonym Jackiem Fedorowiczem, był żałosny. Przypadkiem oglądałam ten program u mojej siostry w Szwecji na TV Polonia.
A co sie stało z Pietrzakiem, Rosiewiczem, tym czarnowłosym, dziś szpakowatym Januszem R. (? no, demencja, uciekło mi nazwisko), co to założył Partię Przyjaciół Piwa? Bardem Długoszem z Krakowa, czy poetą JMR? (chyba mimowolnym satyrykiem w roli wieszcza IV RP)?
Masakra. Jakby walec po nich przejechał. I wyrównał do poziomu oszołomów.
A propos walca, który wyrównuje, chyba jeden Młynarski ze starej gwardii zachował jakąś przytomność umysłu (wbrew temu co się o nim opowiada w Warszawce, że ma jakoby kłopoty z głową).
Macierewicz: rządowe braki organizacyjne przy organizowaniu dublowanego nalotu na Smoleńsk były wynikiem zmęczenia rządu. Rządu, który przechwycił władzę, w 2007 roku, w nieuczciwy sposób. Nic tak nie meczy żadnego rządu jak dojście do władzy w nieuczciwy sposób.

http://klimaton.pops.tv

7Your first subject Empty Re: Your first subject Pon Cze 02, 2014 9:57 pm

Admin


Admin

Niestety ułatwił znowu życie nieukom, ignorantom ,różnego rodzaju cwaniaczkom majacym układy a nie wiedzę.Strasznie się zawiodłam. Cieszę się tylko ,że mój syn uzyskał uprawnienia bez znajomości układów itp.Jeżeli prezydent godzi się na to, żeby nasze domy projektowały osoby bez uprawnień , kierownikami budów były osoby bez uprawnień to niech w nich sam zamieszka , albo ktoś a jego najbliższych.Czytając wypowiedzi internautów zastanawiam się czy większośc z nich ukończyła chociasz szkołę podstawowową. Kompletny brak rozumienia czytanego tekstu."Przyjęta deregulacja zakłada ograniczenie lub likwidację obecnych wymogów (np. certyfikatów, licencji), dzięki czemu ułatwia wejście do danego zawodu. " Co nie oznacza, że aby wykonywać któryś z tych zawodów, nie musi się posiadać wykształcenia zawodowego. Domy będzie mógł projektować tylko architekt, leczyć tylko lekarz, przed sądem będzie mógł bronić tylko adwokat, sądzić tylko sędzia... itd. Ustawa likwiduje tylko niektóre, moim zdaniem, zupełnie niepotrzebne pseudo egzaminy, pseudo licencje, które wcale nie podnoszą kwalifikacji a jedynie utrudniają młodym wejście do zawodu i wyciagaja kasę . Stare wygi woleliby nie mieć młodej konkurencji.Fajnie by było aby pan prezydent skupił się nad kalifikacjami techników, bo technicy są pomijani i liczy się tylko papier. Proszę o wprowadzenie ustawy która umożliwi technikom zawodowym objęcie stanowiska inżyniera o ile określony technik wykazuje odpowiednie predyspozycje.Nie chce już mi się uczyć. (skończyłem podstawówkę, zawodówkę, oraz technikum + zaliczona zasadnicza służba wojskowa + 6 lat zawodowych w energetyce + własne hobby w dziedzinie projektowania elektroniki analogowej z wykorzystaniem programowania graficznego układów CMOS) Po co mam iść na te studia? Dla mnie liczą się tylko szkoły kierunkowe których nie ma w Polsce.

http://klimaton.pops.tv

8Your first subject Empty Re: Your first subject Pon Sty 05, 2015 6:41 pm

Admin


Admin

Swoja droga – ciekawe, czy kary nie powinna kar placic tez TVP transmitujaca zawody na zywo – sila rzeczy pokazujaca logo sponsora co zawody?
Aby sprostac przepisom polskie kluby sportowe musza zrywac umowy ze sponsorami, ktorymi czesto sa firmy bukmacherskie. Przyklad – Lech Poznan. Nagle w polowie sezonu reklamowanie glownego sponsora tegoz klubu okazuje sie przestepstwem.
Brawo pracowici poslowie! Jak zwykle glebia przemyslen poswiecona pisaniu ustaw i wdrazaniu ich w zycie byla porazajaca. Klub z Poznania ma zamiar skarzyc Skarb Panstwa.
Ludzie zastanawiaja sie, czy nie zmienic Konstytucji ograniczajac uprawnienia prezydenta. A moze zmienic Konstytucje i wprowadzic odpowiedzialnosc majatkowa poslow za tworzone prawo? I za kazdym razem, gdy ktos wygra proces przeciw panstwu bic po kieszeniach?igdzie nie sporządził jeszcze aktu prawnego, który przewidziałby wszystkie konsekwencje wprowadzenia go w życie. W przypadku sponsoringu zawodów sportowych i klubów przez firmy hazardowe nie widzę żadnego problemu z realizowaniem zawartych umów, nikt z urzędników państwowych nie jest chyba(?)aż tak głupi, ażeby narażać się na śmieszność, a skarb państwa na odszkodowania. Wieszczenie upadku sportu z powodu braku pieniędzy z sektora hazardowego jest dużą przesadą, zrobią to inni i być może za te same pieniądze, ale będą wymagać być może od piłkarzy dobrej gry na boisku, a nie w kasynie. Żeby nie być gołosłownym to posłużę się przykładem zakazu reklam(a tym samym sponsoringu) firm tytoniowych w zawodach F1 i podobno miał to być koniec tej dyscypliny, a jak jest każdy widzi.
Polska pilke nozna trawi / trawila podobno korupcja, co wypaczalo wyniki.
Czy mozna sobie wyobrazic wieksze wypaczenie sportowej rywalizacji niz nagle pozbawienie czesci klubow sportowych ich sponsorow?

http://klimaton.pops.tv

9Your first subject Empty Re: Your first subject Pon Sty 05, 2015 6:43 pm

Admin


Admin

Ale poradzimy sobie.
Z zainteresowaniem wysłuchałem przedwczorajszej Pani Rozmowy Dnia z Panem posłem Bartoszem Arłukowiczem. Nie daje się Pani nabrać na plewy, broni swoich ugruntowanych poglądów. To lubię. A już to przypomnienie: “Proszę Pana. Panowie nie jesteście Jesteście posłami.” – było świetne i takie proste. Ja też uważam, że członkowie Komisji pozostają nadal posłami i nie są prokuratorami. A wielokroć przesłuchują swoich kolegów posłów lub członków legalnego rządu naszej RP. Nie przestępców, a świadków w sprawie. Dlatego znamienna jest w Komisji postawa Pana posła Dziś w “Faktach” Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny oświadczył, że skazujacy, ale nieprawomocny wyrok sądu I instancji w/s seksafery, uważa za sprawiewdliwy.
Tym samym podeptał praworządność, a jego słowa zostaną przez sąd II instancji potraktowane albo jako bezprawny nacisk ( i oby tak się stało) albo jako instrukcja ( co bardziej prawdopodobne).
Wyborcom PO i zwolennikom personalnych decyzji premiera Tuska, gratuluję udanego ministra, który dzisiejszym wybrykiem przebił Zbigniewa Ziobro.
Nie chcę rozliczeń PiS – oświadczył premier Tusk wkrótce po objęciu rzadów. Dziś zbieramy owoce takiej polityki.
A ostrzegałam już na przełomie sierpnia i września 2007r., że szacunek dla prawa, to nie jest mocna strona rzekomego pogromcy IV RP.
Przypominam, że prof. Ćwiakalski wyleciał z rządu na zbity pysk, za stwierdzenie, że samobójstwa w więzieniach się zdarzają.
Czumę smyknął premier, za zgodną ze stanem faktycznym wypowiedż, że Chlebowski z Drzewieckim są niewinni.
Czy wyleci Kwiatkowski za naruszenie Konstytucji? Na pewno nie,
gdyż , jak wyraził się red. “Rz” w dzisiejszym “Skanerze Politycznym”, wyrok ten jest niezwykle korzystny z punktu widzenia sceny politycznej, gdyż usuwający z niej SO. Tusk z Kwiatkowskim pewnie myślą podobnie., który nie może się pozbyć wyuczonej latami maniery komunistycznego prokuratora zamierzchłego PRL. I nawet sam sobie z tego nie zdaje sprawy, jakim jest wzorcem postaci komunistycznego prokuratora dla młodzieży. Wręcz eksponat modelowy do nauki historii. Wydaje się, że przesłuchując świadka w pewnym momencie uznaje go za oskarżonego, któremu udowadnianie win jest niepotrzebne, zbyt trudne, czasochłonne i należałoby go rozstrzelać jeszcze przed przerwą obiadową Komisji. Śmieszny taki jakiś jest teraz. I z tą wanną ? Kiedyś nie był wcale śmieszny.



Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Wto Gru 08, 2015 8:43 pm, w całości zmieniany 1 raz

http://klimaton.pops.tv

10Your first subject Empty Re: Your first subject Pon Sty 05, 2015 6:44 pm

Admin


Admin

Poprawa sytuacji w PL, nie nastąpi nawet gdyby wymienić starych na nowych młodych. Dopóki politycy, urzędnicy nie będą ponosić odpowiedzialności za własne błędy nic się nie zmieni, toczyć się będą kolejne absurdalne idiotyczne debaty. Każdy urzędnik powinien być zmuszony prawem do podania powodów wydawania błędnych decyzji. W ostatnim numerze Polityki był artykuł “Straszny Dwór”. Opisana tam historia to nie wyjątek w polskich realiach. I to my obywatele powinniśmy wymagać od rządzących przepisów, na podstawie których winowajcy ponosiliby kary finansowe. Nie można się godzić na to, by za głupotę rządzących płacić z kieszeni podatników. zgodzić się muszę z umorzeniem sprawy dotyczacej nielegalnych nacisków. Coś takiego w hierarchicznej strukturze nie istnieje. Każdy nacisk przełożonego jest legalny. Nielegalne, to mogą być decyzje podjęte w wyniku takiego nacisku, czyli wtedy , gdy decyzje te są sprzeczne z prawem i np. prowdzą do postawienia fałszywych zarzutów.
Dlatego p. Ziobro w/s śmierci B.Blidy nie za naciski odpowiedzieć powinien, tylko za brak właściwego nadzoru nad działaniami podległej sobie instytucji.
W sprawie B. Blidy , w pierwszej kolejności Zbigniew Ziobro powinien ponieść odpowiedzialność przed TK za okłamanie sejmu, czyli za złamanie art.95 ust. 2. Jego kłamstwo było niczym innym , jak odmową poddania się kontrolnej władzy sejmu.Pozwolę sobie mieć inną opinię na temat posunięcia pana Ćwiąkalskiego z urzędu, bo za takie błahostki nie idzie się w odstawkę, na to trzeba sobie zapracować, jedna niefortunna wypowiedź nie wystarczy. Pan prof. Ćwiąkalski z racji posiadanego cenzusu naukowego, a także nielichego dorobku był zbyt niezależnym ministrem i – tutaj już moje przypuszczenia – prawdopodobnie nie we wszystkim się zgadzał na radzie ministrów, plus dość specyficzny styl bycia = dymisja. O jego następcy zmilczę, wszyscy jako tako rozgarnięci wiedzieli, że przy najbliższej okazji musi zostać usunięty, głupotą dorównywał Ziobrze.
Wracając do hazardu, pan Sobiesiak posłuchał rady pani Janiny i odmówił zeznań, choć przedstawił – nieudolnie czytając – swoje stanowisko w sprawie afery i okoliczności z nią związanych. Bardzo mnie będzie ciekawiła dalsza kariera biznesowa pana Sobiesiaka, bo narobił sobie chłop trochę wrogów w drodze na komisję, a także na komisji. Myślałem, że wie o solidaryzmie grup zawodowych, taką grupą są dziennikarze i posłowie, a on im najzwyczajniej naubliżał. Zuch chłopak, ale po pierwszym zawirowaniu politycznym w kraju, może pakować walizki, jeśli już tego nie zrobił?
Z powyżej opisanych powodów, tzn. naciskowa skończyła się kompromitacją. A nawet , jak wydali z siebie jakiś raport, to nie będzie on dotyczył ani afery gruntowo-przeciekowej, ani żadnej innej bulwersującej afery z czasów PiS. TK w uzasadnieniu do wyroku, dotyczącym niezgodności z konstytucją uchwały sejmu powołującej komisję d/s nacisków, przykazał posłom, że jeżeli w swoim badaniu natrafią na przypadki niedopełnienia obowiązków bądż nadużywania władzy, to muszą je wyłączyć z procedowania. Uznał bowiem, że wolno im badać tylko jedną sprawę. Nielegalne naciski.
Nie było skuteczniejszej metody zapewnienia politycznej bezkarności demiurgom IV RP niż wymyślenie bajki o nielegalnych naciskach.



Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Wto Gru 08, 2015 8:43 pm, w całości zmieniany 1 raz

http://klimaton.pops.tv

11Your first subject Empty Re: Your first subject Wto Gru 08, 2015 8:37 pm

Admin


Admin

Dlaczego tak bogaty kraj ma podobne kłopoty? Argentyna jest tak hojnie wyposażona przez naturę jak mało który kraj świata. Mnóstwo urodzajnej ziemi, korzystny klimat, bogactwa naturalne, łącznie z ropą naftową i gazem. Gdzie tkwi przyczyna? Jeśli przyroda nie jest winna, to winni są ludzie. Dlaczego po drugiej stronie Andów, w Chile, jest inaczej? Tam też się mówi po hiszpańsku, a przyroda jest mniej łaskawa niż w Argentynie.

http://klimaton.pops.tv

12Your first subject Empty Re: Your first subject Wto Gru 08, 2015 8:38 pm

Admin


Admin

Przyczyną jest głównie zależność Argentyny od USA.
Tymczasem, to zamykając polskie kopalnie z powodu, że w Australii czy Rosji wydobywają węgiel taniej, nie tylko że popadamy w zależność od eksporterów, którzy przecież podwyższą nam ceny węgla po tym, jak my zamkniemy nasze kopalnie, to na dodatek będziemy musieli przecież kupować ten australijski czy rosyjski węgiel na kredyt, zwiększając nasze, już przecież olbrzymie zadłużenie zagraniczne, jako że przecież zamknięcie kopalni musi zmniejszyć nasz dochód narodowy (w wielkim przybliżeniu tzw. PKB).
Uzależnienie Polski od importu nośników energii oznacza zaś jeszcze wyższy deficyt naszych obrotów z zagranicą, a więc jeszcze wyższy dług zagraniczny. Oto liczby:
Bilans rachunku bieżącego (current account balance): -$11.06 mld (2013), -$18.14 mld (2012)
Export: $202.3 mld (2013), $191.0 mld (2012)
Import: $207.4 mld (2013), $197.7 mld (2012)
Dług zagraniczny (foreign debt): $365.2 mld (31/12/2013), $364.2 mld (31/2/2012)
Wynika z tego, że współczesna Polska jest krajem znacznie bardziej zadłużonym niż PRL, krajem żyjącym od lat na kredyt, krajem z chronicznie negatywnym bilansem wymiany z zagranicą oraz rosnącym zadłużeniem zagranicznym, które jest dziś w Polsce co najmniej 10 razy większe niż za Gierka. Nie jest nas więc stać w takiej sytuacji na zamykanie kopalń, szczególnie że oznacza to jeszcze wyższe bezrobocie i to w regionie z i tak już bardzo wysoką realną stopą bezrobocia.

http://klimaton.pops.tv

13Your first subject Empty Re: Your first subject Wto Gru 08, 2015 8:39 pm

Admin


Admin

Zadłużenie Polski nie jest duże w porównaniu z krajami zachodniej Europy. Porównywanie obecnej Polski z PRL jest błędne, gdyż obecny produkt narodowy brutto jest kilkakrotnie wyższy niż za czasów PRL, inna jest też struktura gospodarki i wymiany handlowej z zagranicą. Co do Chile, jest ono znacznie lepiej zarządzane niż Argentyna, która nie ma szczęścia do polityków, już od czasów dyktatury Perona. Gdyby Pinochet w 1983 r. nie usunął komunistycznej ekipy Allende, Chile wpadłoby w krach gospodarczy, a Chilijczycy żyliby w takiej biedzie jak Kubańczycy.PKB Polski jest dziś realnie mniejszy niż za czasów PRLu, jako że Polska utraciła po roku 1989 olbrzymią większość przemysłu, a więc ów rzekomy wzrost naszego PKB jest tylko na papierze - to jest przecież głównie inflacja oraz statystyczne machlojki (n.p wliczanie prostytucji do PKB). Chile ma zaś te same problemy co Argentyna, tyle, że znacznie mniejszą gospodarkę. A chwalenie chwilówki
kredyty spis
chwilówki chwilówki online
kredyty spis chwilówki przez internet
Pinocheta, po tym co dziś wiemy o jego dyktaturze i o CIA, jest wręcz dowodem głupoty. :-(
Poza tym, to Kubańczycy nie żyją w biedzie - w biedzie żyje zaś znaczna część mieszkańców Chile.



Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sro Gru 21, 2016 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz

http://klimaton.pops.tv

14Your first subject Empty Re: Your first subject Wto Gru 08, 2015 8:41 pm

Admin


Admin

Jeśli ktoś nie uznaje oczywistych faktów, trudno z nim dyskutować. Co z tego, że w Nowej Hucie pracowało 5 wielkich pieców przy zatrudnieniu 35 tysięcy osób, prawie cała produkcja szła za bezcen do Rosji, a w Krakowie była klęska ekologiczna. Obecnie pracuje 1 wielki piec, zatrudnienie jest 10 razy mniejsze, wartość produkcji jest wyższa niż poprzednio, a zanieczyszczenie środowiska wielokrotnie niższe. Dodać trzeba, że stopa bezrobocia w Krakowie jest znacznie niższa niż średnia krajowa i nie przekracza 5%.Sprzedawaliśmy ZSRR (a więc nie tylko Rosji) naszą stal po cenach umownych i za ceny umowne otrzymywaliśmy z ZSRR ropę i gaz, a na dodatek ludzie mieli wtedy pracę, a więc nie musieli za pracą emigrować za granicę i widzieli sens życia w Polsce. Poza tym, to zatrucie środowiska zmniejszyło by się i tak po modernizacji huty. Autor nie rozumie na czym polega bankructwo. Dlugi po bankructwie nie istnieja. Kraj zaczyna od poczatku i bez dlugow. A ze wierzyciele stracili, wiedzieli ze jak sie pozycza to zawsze jest ryzyko.
Polska gdyby byla madra to w 1989 mogla tez zbankrutowac a nie placic caly czas pozyczki ktore wzial Gierek nie majac w Polsce rzeczywistego pieniadza tylko bilety narodowego banku polskiego. Niestety takich mamy ekonomistow.szybkie pożyczki chwilówki online
chwilówki chwilówki internetowe
kredyty spis chwilówki online
chwilówki internetowe
szybkie pożyczki chwilówki
szybkie pożyczki pożyczka internetowa
chwilówki pożyczki online Warszawa
kredyty spis pożyczki pozabankowe online
darmowe pożyczki
pożyczki chwilówki bezpłatne
I nie pisz bajek, że stopa bezrobocia w Krakowie wynosi tylko 5%. Ona jest wielokrotnie wyższa, oficjalnie w Powiecie Krakowskim przekracza ona 8% a w Województwie Małopolskim wynosi ona prawie 10%, zaś w rzeczywistości oba te wskaźniki należy pomnożyć co najmniej przez dwa.

http://klimaton.pops.tv

15Your first subject Empty Re: Your first subject Wto Gru 08, 2015 8:42 pm

Admin


Admin

Mnie jednak niepokoi jednak jedno najistotniejsze . Kto ma kontrole nad emisja pieniądze euro w Grecji. Grecki bank centralny ? jeżeli tak ,tak jaki problem będzie dla tych oszustów dodrukować kilka miliardów i wprawdzic na rynek ? Przecież oszukali już poważnie całą Europę fałszując bilans akcesyjny i to nie zrobil albo zrobila grupa obywateli lecz rząd grecki z bankiem centralnym. Europejskich polityków trzymają dobrze za jaja. Nabrali kredytów ale wiedzieli ,że dolę trzeba odpalić. I tak zrobili. Można sobie postawić pytanie to po wpompowano w gospodarkę grecką w latach 2010-2015 prawie 200 mld euro. była emisja bonów skarbowych z data wykupienia za 70 lat. Czy to jest odpowiedzialne i poważne. Problem jest bo kasa zostalą podzielona , inwestycji które miały powstać to nie ma i nigdy nie będzie.
iewiele państw spełnia warunki konieczne przy wstępowaniu do organizacji międzynarodowych. Najczęściej rekrutuje się członków z łapanki , którą organizuje się na konkretne zamówienie polityczne. Dopiero w czasie istnienia i kontynuowania takiego nowego związku wychodzi , jak szydło z worka, kto się do tego nadaje , a kto jest kulą u nogi.
Jednak nie kryteria sprawności decydują , czy takiego przypadkowego partnera usuwa się z tej ponadnarodowej organizacji.
Co będzie z Grecją, to ciekawe doświadczenie dla obserwatorów tego kryzysu.
Czy świat zrobił choć krok do przodu przyjmując racjonalną ocenę obecnego kryzysu, czy decyzja o pozostaniu Grecji w UE, będzie arbitralną decyzją wąskiego grona decydentów, tak jak to bywało w XX wieku.
Ekonomia polityczna kapitalizmu i socjalizmu jest już jedną ekonomią globalizmu.
Wielkość długu w tej ekonomii politycznej globalizmu jest w rachunku księgowym "winien"-"ma" , po stronie "ma".
Dalsze układy i dalsze pompowanie kasy europejskiej do Grecji to scenariusz jak wyżej. 3 lata temu Grecja kupila 4 fregaty z Francji za kwote 16 mld euro. Niech mnie ktoś może sprostuje jeżeli się w tym wszystkim mylę, na pewno Sarkozy albo Chirac wytłumaczyliby tę zasadność. Nie tak dawno Chirac poszedł na układ z wymiarem sprawiedliwości i oddal 2.5 mln euro.

http://klimaton.pops.tv

16Your first subject Empty Re: Your first subject Sro Mar 16, 2016 10:11 pm

Admin


Admin

Branże: paliwowa, elektroniczna, spirytusowa, tytoniowa - pod lupą skarbówki. To w nich z największym powodzeniem działają przestępcy skarbowi -sugerując, że w tych branżach szykuje się najwięcej kontroli. MF szacuje, że przez nieszczelny system wycieka rocznie 90 miliardów złotych.

Luka w VAT jest szacowana na 40 miliardów złotych - luka w CIT na ponad 20 miliardów. Rząd zapowiada zmiany w prawie. W pierwszej kolejności mają być uszczelnione właśnie te najbardziej newralgiczne branże. Kolejnym krokiem ma być duża zmiana w podatku VAT. Tu jednak nie ma jeszcze konkretnego terminu.

http://klimaton.pops.tv

17Your first subject Empty Re: Your first subject Sro Mar 16, 2016 10:14 pm

Admin


Admin

Za kryzys, który może wybuchnąć po przewalutowaniu kredytów zgodnie z propozycją prezydenta, Polacy zapłacą więcej niż banki. Z wyliczeń KNF wynika, że bankowcy stracą 67 mld zł, klienci 70 mld zł, a budżet państwa 137 mld zł. I to w najbardziej optymistycznym wariancie.Ludzie po co te bicie piany. Duda obiecał pomoc bo była kampania wyborcza. Śmiejecie się z frankowiczów że głosowali na Dudę a sami głosowaliście na PiS bo 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego itd. Jedynym Mam kredyt we Franku i jest cały czas tańszy niż złotówkowy w naszej walucie spalacalbym 2000 zł
We Franku max co było http://escaperooms.pl kredyt 2007 rok
Ja rozumiem że wygląda to na koncie jakbym nic niespłacil do tej pory jednak po 25 latach i tak będzie taniej niż w Plnsensownym rozwiązaniem jest ustalenie sposobu naliczania kapitału jaki został do spłaty. Pomniejszone rat przez sztuczne przewalutowania to słaby pomysł. Nie bójcie się nie będziecie płacić za czyjeś kredyty bo żadnej pomocy nie będzie. Kasa musi iść na Rydzyka i jego święta.

http://klimaton.pops.tv

18Your first subject Empty Re: Your first subject Sro Mar 16, 2016 10:16 pm

Admin


Admin

Nie interesuje mnie polityka i to czyje wyliczenia są prawdziwe, ale nie zamierzam spłacać nie swoich kredytów. Dobrze pamiętam jak znajomi 8 może 10 lat temu brali kredyt we frankach mimo, że mieli dobra dochody bo to złoty interes i biorących kredyty w złotówkach nazywali frajerami. A teraz udają biednych i nie zdolnych do spłacania kredytów, tych kredytów nie dostawał nikt kogo na niego nie było stać, a teraz ekipa rządząca kupiła sobie głosy wyborców za pieniądze wszystkich obywateli, również tych którzy muszą spłacać kredyt w złotówkach i nie żebrzą. Jeśli anulować kredyty to wszystkim albo nikomu, a tym którzy nie żyją na kredyt odpowiedni przelew na konto. Może Prezydent i Rząd na zasadzie kontynuacji władzy w Państwie zrealizuje uczciwie "Książeczki mieszkaniowe" swoich obywateli którzy mają pełne wkłady na dany metraż mieszkania, proszę o metr za metr a nie mydlenie oczu inflacją i wypłacanie groszy na zlewozmywak. Ja tego jednak nie rozumiem. Przecież to, co stracą banki to tylko zyski nadzwyczajne, przez żaden bank nigdy nie planowane i nie przewidywane, bo wynikające z nadzwyczajnego wzrostu kursu franka. A więc - banki NIC nie stracą, w stosunku do swych planów finansowych związanych z udzielanymi kresytami nominowanymi we frankach. W takim razie - co to za wyliczenia są prezentowane, skąd te dziesiatki miliardów złotych ? Ktoś to rozumie ?

http://klimaton.pops.tv

19Your first subject Empty koncepcja Sro Gru 21, 2016 4:25 pm

Admin


Admin

Chciałbym połączyć projekt domu z budynkiem firmy, ale nie mam do końca sprecyzowanej koncepcji. Wychodzę z najprostszego założenia jednej bryły. Stawiam na praktyczność ponad estetykę.

Przejrzałem wszystkie projekty jakie udało mi się znaleźć i jedynie wydają się najbardziej zbliżone te 2:

Bardziej podoba mi się nowoczesna, prosta bryła z płaskim dachem. Działka 47x37m z wjazdem od północnego-wschód (patrz załącznik), wszystkie media u sąsiada (po drugiej stronie drogi, 6m).
Założenia (150m2 hala + 240m2 część mieszkalna oraz socjalna firmy) w standardzie NF40 lub lepszym:
PARTER projekcie rozważ likwidację okien i portfenetrów narożnych na zwykłe podparte w narożniku słupem. Okna narożne puszczają zimno, ja nie mam z tym dobrych doświadczeń.główkowałem ostatnio jak zakamuflować szpecący http://klimatyzator.eu na elewacji i wpadłem na taki pomysł żebby zamiast wysoko na elewacji umieścic go przy samej ziemi tak, aby znajdował się pod ławką która go łądnie zakamufluje. Nie ma przeciwwskazań aby zrobić coś takiego?

Rozważ likwidację tarasu na górze bo to niepotrzebny wydatek, koszt wykończenia, mostek cieplny etc Na ziemi - to oczywiscie dobry pomysł. tzn moze nie stojacy na samej ziemi ale jesli ustawisz go około 30cm nad ziemią to pozwoli zimą spływać rozmrożonej wodzie i roztopiony lód nie zablokuje wymiennika. Odnosnie kamuflowania ławką to juz musisz sam ocenić - przepływ powietrza nie moze być ograniczony po stracisz na sprawności urządzenia.
Montując na ścianie będzie stanowił mostek cieplny (punkty montażu) oraz może powodować rezonans ściany i hałas. Stawiając na podstawkach na ziemi powinno być całkiem cicho
- pokój dzienny z kuchnią i jadalnią, duże przeszklenia na stronę południową z wyjściem na ogródek,
- pompa ciepła z gruntowym wymiennikiem ciepła lub kondensacyjny kocioł gazowy,
- jedna mała łazienka w części mieszkalnej i druga w części socjalnej,
- pomieszczenie http://klimatyzator.eu dla pracowników, oddzielne wejście do części mieszkalnej oraz zakładu,
- w hali 2 pomieszczenia na podniesieniu (po 20m2) tak, żeby pod spodem dało się składować materiały,
- jedna brama garażowa,
- hala oświetlona światłem dziennym - bardzo ważne,
- rolety antywłamaniowe w oknach,
- gabinet,
- podpiwniczenie części mieszkalnej (120m).

PIĘTRO
- 2 sypialnie od strony południowej (dla dzieci),
- sypialnia rodziców oddzielona małym korytarzem z wyjściem na taras,
- stropodach użytkowy na hali,
- duża łazienka,
- suszarnia.

INNE
- system zmiękczania wody,
- inteligentny system alarmowy,
- awaryjne źródło ogrzewania,
- ogrzewanie podłogowe,
- rekuperator.

1. Jaki szacujecie koszt budynku w stanie pod klucz? Dla jakich założeń?

2. Wypisałem wszystko co mi przyszło do głowy. Co do systemu ogrzewania to kondensacyjny kocioł gazowy lub pompa ciepła. Jak uważacie co byłoby bardziej odpowiednie? Pompa daje możliwość chłodzenia budynku w lecie, ale kocioł jest znacznie tańszy i równie bezobsługowy.

http://klimaton.pops.tv

20Your first subject Empty domek Sro Gru 21, 2016 4:28 pm

Admin


Admin

lepiej wybudować dom energooszczędny - drewniany , czy zwykła metoda tradycyjna. Czy rzeczywiście koszty utrzymania w domku energooszczędnego są mniejsze? Koszt wybudowania energooszczędnego jest droższy ( przynajmniej tak wynika z naszych wycen),.Pytanie czy rzeczywiście warto?Buduj energooszczędny, pamiętaj, że za warstwę ocieplenia płacisz raz, a za ogrzewanie, przez całe życie. Oczywiście, jeśli nie będziesz budować sam to wykonawca dorzuci sobie parę złotych za energooszczędność, ale nadal uważam, że warto.
beton komórkowy to słabiak, owszem ma bardzo dobre właściwości http://przylacza.com.plścianę z czegoś co można przewiercić na wylot śrubokrętem hm to nie do końca słuszne. Poza tym pellet wcale nie jest tanim źródłem ciepła, owszem jest ekologiczny (niby OZE), nie kopci za bardzo, nie dużo ma popiołu, ale nie jest tani, ma trochę niższą wartość opałową niż wungiel i trzeba go spalić trochę więcej, a jak wiadomo sam wungiel nie jest teraz tanim źródłem ciepła no chyba że masz śmieciucha i palisz czym popadnie razem z wunglem.
Jeśli chodzi czy drewno, czy pustak, to już musisz sam zdecyować, ja mam szkielet, szybko się stawia, nie ma kontenerów gruzów to wywiezienia, w rok to na spokojnie można się wprowadzić, mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że pół roku.
Taki dom, tak samo jak ten z BK nie pogotowie wodociągowe usuwanie awarii ma akumulacji cieplnej. To znaczy, że szybko się chłodzi i szybko nagrzewa.
Ja grzeję w drugiej taryfie, czasami zdarza się tak że temperatura w salonie spada do 19 stopni, pogotowie wodociągowe usuwanie awarii odpalam podłogówkę i za 15 minut jest już 21, nie trzeba czekać godzinami. Z drugiej strony temperatura pewnie by tak nie spadła, przy domu z ceramiki,
Pamiętaj o tym, że bardzo ważną rzeczą jest rekuperacja, bez tego energooszczędność w zasadzie nie istnieje.

http://klimaton.pops.tv

21Your first subject Empty ciepło Sro Gru 21, 2016 4:29 pm

Admin


Admin

Och jak zawsze drogo, drogo, drogo, cena m2 wełny 0.039 grubość 20 cm to około 16zł/m2Mam 25 porotherm + 20 cm wełny na ścianach; 3 szybowe okna; przy temperaturach na zewnątrz 0-5 C po wyłączeniu ogrzewania temp. z 20 C do 16 C spada w ciągu 4-5 dni, następnie się stabilizuje na poziomie ok 15-16 C i praktycznie dalej nie spada, bryła posiada dużą bezwładność cieplną. Niestety, okna połaciowe są 2 szybowe i one stanowią największy mostek cieplny. Jak je kupowałem, to okna 3 szybowe byłyby droższe o dobre 5 tysięcy ! Wiadomo, najgorsze, że budowa domu wymaga wydatków "tu i teraz" i tego tupu inwestycje nie mogą być odsunięte w czasie... a każdy grosz się liczył ... warto więc przed budowa zabezpieczyć środki.
Masz dajmy na to 300m2 wełny, to jakieś 4800zł. Chcesz dać 2 razy więcej, żeby było ciepło, dopłacasz kolejne 4800zł (o ile nie wytargujesz rabatu) to naprawdę tak dużo w skali budowy?
Czasami zanim coś napiszecie, to zróbcie kalkulację, bo aż płakać się chce. Ile będzie ci się zwracać ta zawrotna kwota?Energooszczędnie. Inaczej będziesz co roku płakał w sezonie grzewczym (niezależnie od tego jak "tanie" źródło ciepła sobie znajdziesz). Ja mam piec dwufunkcyjny gazowy i gdyby nie to, że ściany mam naprawdę ciepłe (Porotherm 25 + 16 cm wełny) to też bym płakał w zimie, bo dom jest spory i bez podpiwniczenia.

http://klimaton.pops.tv

Sponsored content



Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach